Szymon Puchałka

O SERWISIE

Jestem założycielem i mechanikiem Puchałka Sport Serwis. Zajmuję się naprawą każdego typu rowerów natomiast moją specjalnością są rowery MTB, Enduro, Szosowe, Triathlonowe/Czasowe.

Posiadam certyfikację SHIMANO oraz BOSCH E-bikes. 

Używam profesjonalnych narzędzi PARK TOOLDT SWISS, WheelsMFG, SAPIM oraz chemii rowerowej BRUNOXSHIMANO, CERAMIC SPEED, FENWICKS. Posiadam specjalistyczne narzędzia do obsługi łożysk maszynowych (w tym ceramicznych), prasy z kształtkami do obsługi większości modeli suportów, sterów oraz zawieszeń w rowerach FS.

Stosuję tylko i wyłącznie oryginalne części takich marek jak SHIMANO, SRAM, ROCK SHOX, FOX, INPEAK, RONDE, ABSOLUTE BLACK, ROTOR, BANLESS, GARBARUK

Po więcej informacji zapraszam na stronę www.puchalkasport.pl

PORTFOLIO

Jestem doświadczonym mechanikiem rowerowym z kilkunastoletnim stażem. Serwis rowerowy w Tychach prowadzę od 2010r. Posiadam praktyczne umiejętności zdobyte podczas pracy z rowerami wyścigowymi oraz teoretyczną wiedzę zdobytą na kilkunastu szkoleniach.

Miałem zaszczyt pracować jako mechanik młodzieżowej Kadry Polski MTB. Uczestniczyłem  w najważniejszych światowych oraz krajowych zawodach MTB, szosowych, triathlonowych oraz przełajowych np. – Puchar Świata Albstadt, Mistrzostwa Europy w Szwecji, Mistrzostwa Świata w Czechach, Puchar Włoch w Mediolanie, Puchar Austrii w Langenlois, Puchar Czech w Pradze, wielokrotnie Puchary Polski, oraz kilkudziesięciu innych prestiżowych zawodach w Polsce i za granicami naszego kraju.

W latach młodzieńczych wielokrotnie stawałem na podium ścigając się na rowerze MTB. Obecnie na co dzień jeżdżę głównie na rowerze enduro, ale często sięgam również po szosę. Próbowałem także swoich sił w wyścigach szosowych np. Gran Fondo Gdynia, którego byłem ambasadorem oraz Tatra Road Race Zakopane.

Prywatnie moją pasją jest elektronika oraz projektowanie stron www.